• امروز : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳
  • برابر با : Friday - 19 July - 2024
4

تمدید پوشـش بیمـه‌ای «دام، باغـات و محصـولات کشـاورزی در مقابـل خسـارت جانوران وحشـی»

  • کد خبر : 886
  • ۰۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۵
تمدید پوشـش بیمـه‌ای «دام، باغـات و محصـولات کشـاورزی در مقابـل خسـارت جانوران وحشـی»

مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۲ تاکنون ۳۴ طرح در حوزه زیست محیطی کشور با بیش از ۲۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار، موفق به دریافت تسهیلات مالی شده‌اند. به گزارش ایسنا سجاد انجم شعاع با اشاره به حمایت و توجه ویژه صندوق ملی محیط زیست به اجرای طرح‌های حوزه‌های مختلف محیط زیست […]

مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۲ تاکنون ۳۴ طرح در حوزه زیست محیطی کشور با بیش از ۲۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار، موفق به دریافت تسهیلات مالی شده‌اند.

به گزارش ایسنا سجاد انجم شعاع با اشاره به حمایت و توجه ویژه صندوق ملی محیط زیست به اجرای طرح‌های حوزه‌های مختلف محیط زیست اظهار کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۲ تاکنون ۳۶ طرح در حوزه زیست‌محیطی مورد حمایت تسهیلاتی قرار گرفته و بالغ بر ۲۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به این طرح‌ها اختصاص یافته است.

وی تصریح کرد: صندوق ملی محیط زیست یکی از پشتوانه‌های اصلی حفاظت از محیط زیست کشور است که با اعطای تسهیلات و حمایت مالی برای جلوگیری از تخریب محیط زیست، همکاری در طرح‌های آموزشی و فرهنگسازی برای بهبود شرایط زیست‌محیطی، اعطای تسهیلات مالی به کارخانجات و کارگاه‌ها و هرگونه منابع آلاینده برای کاهش آلودگی زیست‌محیطی نقش موثری در حفاظت، احیا و بهره‌برداری پایدار از محیط زیست و منابع طبیعی و تنوع زیستی دارد.

انجم شعاع تاکید کرد: تسهیلات به طرح‌های درحوزه آب و فاضلاب، پسماند ،هواو تجدیدپذیر پرداخت می‌شود که امیدواریم با تقویت توان مالی و منابع اعتباری صندوق ملی محیط زیست از طریق وصول درآمدهای پیش‌بینی شده در قانون و تحقق سایر درآمدها شاهد افزایش حمایت‌های مالی و اعطای تسهیلات به طرح‌ها و پروژه‌های محیط زیستی در کشور باشیم‌.

مدیر عامل صندوق ملی محیط زیست کشور افزود: بـر ایـن اسـاس از ابتـدای ۱۴۰۲ تاکنون تعـداد ۴۴ پـروژه در موضوعات آب و فاضلاب، پسماند، هوا و تجدیدپذیر با رقم تسهیلات بالغ بر ۴۶۰۰ میلیارد ریال به بانک های عامل برای دریافت تسهیلات حمایتی معرفی شدند.

وی با بیان اینکه از این طرح‌ها ۱۴ طرح در بخش آب و فاضلاب، پنج پروژه پسماند و ۲۵ پروژه انرژی‌های تجدیدپذیر بود، تاکید کرد: از مجموع طرح‌های معرفی شده ۳۶ طرح در سال ۱۴۰۲ موفق به دریافت تسهیلات شدند که بالغ بر ۲۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند.

انجم شعاع با اشاره به اینکه در بخش حمایتی یکی از رسالت‌های صندوق حمایت بیمه‌ای است، اظهارکرد: براساس مـاده ۷ اساسـنامه صنـدوق ملـی محیط زیسـت، ایـن امـکان بـرای صندوق ایجـاد شد تـا از طریـق شرکت‌ها و مؤسسات بیمـه، امکانـات و شـرایط لازم را بـرای بیمه کردن دام، باغات و محصولات کشاورزی در مقابل خسارت ناشی از جانوران وحشی حمایت شده و در معرض خطر انقـراض فراهـم کند و حـق بیمـه مربوطـه از محـل منابـع و اعتبـارات صنـدوق پرداخـت شود.

وی تاکید کرد: اقـدام بـرای پوشـش بیمـه‌ای «دام، باغـات و محصـولات کشـاورزی در مقابـل خسـارت ناشـی از جانوران وحشـی حمایت شـده و در معـرض خطـر انقـراض» بـرای نخستین بـار در دولـت سیزدهم مـورد پیگیری قـرار گرفت و استقبال از اجرای این طرح، سبب شد توافقنامه جبران خسارت حیات‌ وحش با صندوق بیمه کشاورزی در اسفندماه سال گذشته برای مدت یک‌ سال دیگر تمدید شود.

انجم شعاع تصریح کرد: با هدف حفاظت از گونه‌های جانوری حمایت شـده و در معـرض خطـر انقـراض همچنیـن پرداخـت غرامـت بـه باغات، محصولات زراعی، دام، طیـور، زنبور عسل و آبزیان در مقابل خسارت‌های ناشی از جانوران وحشی حمایت شده و در معرض خطر انقراض توافق‌نامه‌ای بیـن صندوق بیمه کشاورزی و صندوق ملی محیط زیسـت منعقد شد که تاکنون ۸۳۳ مورد خسارت برای دریافت غرامت بیمه‌ای معرفی شدند که ۵۳۲ طرح خسارت بیش از ۷۷.۱۶۸ میلیارد ریال دریافت کردند.

وی افزود: صندوق ملی محیط زیست در سال ۱۴۰۲ با توجه به مفاد اساسنامه و درجهت کمک به طرح‌های محیط‌ زیستی به‌ویژه در مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست همچنین حفظ و احیای زیستگاه‌های طبیعی و گونه‌های در معرض خطر و تقویت برنامه‌های حفاظت از زیستگاه‌ها، بیش از ۳۸ میلیارد ریال حمایت‌های مالی ارائه کرده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، صنـدوق ملی محیط زیست مؤسسه عمومی غیردولتی وابسته بـه سازمان حفاظت محیط زیست است که دارای شـخصیت حقوقی مستقل و استقلال مالی و اداری است و در زمینه کمک بــه کاهش آلاینده‌های محیط زیستی و جلوگیری از تخریب محیط زیست و بــه منظــور حفاظت، احیا و بهره برداری پایــدار از محیط زیست، منابع طبیعی و تنوع زیستی فعالیت می‌کند.

 

ایسنا

لینک کوتاه : https://safiranesabz.ir/?p=886

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.